A043FL01 V4

| Panel Model | A043FL01 V4 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| A043FL01 V4 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 99.24×61.46 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A043FL01 V4.
AUO A043FL01 V4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A043FL01 V4 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A043FL01 V4 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A043FL01 V4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A043FL01 V4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A043FL01 V4 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A043FL01 V4 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A043FL01 V4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A043FL01 V4"
- AUO A043FL01 V4
- A043FL01 V4 datasheet
- A043FL01 V4 image
- A043FL01 V4 price
- A043FL01 V4 distributor

